google-adwordsProfesyonel Adwords Danışmanlığı

Adwords, Google’ın firmalara yönelik sunduğu bir çeşit reklam hizmetinin adıdır. Bu şekilde birçok arama motorunun sunduğu reklam hizmeti mevcuttur. Ancak en çok bilineni ve istatistiklere göre ulaştığı insan sayısı en fazla olan uygulama Google’ın Adwords uygulamasıdır.

 

Peki nasıl çalışır bu uygulamalar? Örnek verecek olursak bir A firmasıyız ve kozmetik işi yapıyoruz. Bu kozmetiğin de pazar alanı olarak Türkiye ülke sınırları içerisini düşünüyoruz. Hedef kitleniz, kozmetik ihtiyacı olduğunda Google Arama Motoru’na girerek arama kısmına kozmetik yazıyor ve aratıyor. Sonrasında ilk sıradaki siteden başlıyor aradığı kozmetik ürününü araştırmaya ve aradığını buluyor, alışverişini yapıyor ya da firmayla iletişime geçip ürün hakkında bilgi aldıktan sonra siparişini veriyor. Evet bu kadar basit müşteri edinmek ve kazanç sağlamak.  Şimdi asıl önemli nokta, bu kelimenin arama hacmiyle ve rekabet yani değer düzeyiyle alakalı. Google’ın anahtar kelime aracı sayesinde “kozmetik” kelimesinin analizini yapıyoruz ve sonuç aşağıdaki şekilde çıkıyor.

 

 

Google’ın istatistiklerine göre, kozmetik kelimesi ayda 368.000 kez aratılıyormuş (Kasım 2012 istatistiklerine göre). Buradaki müşteri potansiyelini siz düşünün. Yani bunun anlamı, kozmetik kelimesinde ne kadar güçlü şekilde ve üst sıralarda var olursanız bu büyük pastadan size de o kadar büyük bir dilim düşecektir. Web siteniz kozmetik üzerine ancak o kelimede ne yaparsanız yapın, ne kadar maliyet kullanırsanız kullanın bir türlü üst sıralara çıkamıyorsunuz. Madem çıkamıyoruz kaderimize razı olalım demek yerine adwords tam da size göre bir araç. Resimden de görüldüğü üzere rekabet oranı düşük. Rekabet oranı düşük demek tık başına ücret alan adwords hizmetlerinde bu kelimede tık başına yani ziyaretçi başına ödeyeceğiniz ücret de o kadar düşük olacaktır. Adwords hizmetinde çıkmak istediğiniz kelimeleri Google’a bildirmeniz gerekmektedir. Biz örneğimizden yola çıkarak kozmetik kelimesini bildiriyoruz ve ufak bir tık başı maliyetle artık aramalarda siz de görünmeye başlıyoruz. Bu sayede de bu büyük pastadaki yerinizi almış oluyoruz. 

Profesyonel Adwords Danışmanlığı

Tık başı maliyetler, eğer gerçekten doğru yapılandırılmazsa, kelimeler özenle seçilmez ise gereksiz maliyetlere dönüşüyor ve yeri geliyor ödediğiniz maliyetin karşılığını alamıyorsunuz. Bu yüzden profesyonel bir ekipten adwords konusunda danışmanlık hizmeti almanız çok daha yararlı olacağını unutmayalım.

SEOstim Profesyonel Destek Ekibi olarak size adwords danışmanlığı hizmeti veriyor ve en düşük maliyetlerle, en yüksek kazancı elde etmenizi sağlıyoruz. Bizimle iletişime geçip adwords çalışmalarına başlamak yada ayrıntılı bilgi için tıklayın. İletişim