İnternet Reklamcılığı | Seostim.Com

google-adwordsProfesyonel Adwords Danışmanlığı

Adwords, Google’ın firmalara yönelik sunduğu bir çeşit reklam hizmetinin adıdır. Bu şekilde birçok arama motorunun sunduğu reklam hizmeti mevcuttur. Ancak en çok bilineni ve istatistiklere göre ulaştığı insan sayısı en fazla olan uygulama Google’ın Adwords uygulamasıdır.

 

Peki nasıl çalışır bu uygulamalar? Örnek verecek olursak bir A firmasıyız ve kozmetik işi yapıyoruz. Bu kozmetiğin de pazar alanı olarak Türkiye ülke sınırları içerisini düşünüyoruz. Hedef kitleniz, kozmetik ihtiyacı olduğunda Google Arama Motoru’na girerek arama kısmına kozmetik yazıyor ve aratıyor. Sonrasında ilk sıradaki siteden başlıyor aradığı kozmetik ürününü araştırmaya ve aradığını buluyor, alışverişini yapıyor ya da firmayla iletişime geçip ürün hakkında bilgi aldıktan sonra siparişini veriyor. Evet bu kadar basit müşteri edinmek ve kazanç sağlamak.  Şimdi asıl önemli nokta, bu kelimenin arama hacmiyle ve rekabet yani değer düzeyiyle alakalı. Google’ın anahtar kelime aracı sayesinde “kozmetik” kelimesinin analizini yapıyoruz ve sonuç aşağıdaki şekilde çıkıyor.

Devamını oku...
 

anahtar-kelimeAnahtar Kelimelerde Yükselme

Anahtar kelimelerde yükselme daima ziyaretçi sayınızda yükseliş sağlayacaktır. Anahtar kelimelerin değeri, arama sayısı ve rekabet düzeyiyle alakalıdır. Anahtar kelime seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta, bu anahtar kelime sizin işinizle ya da firmanızla çok yakından alakalı yada kendisi olmalıdır. Birkaç kelime düşündünüz ve bu kelimede arama motorlarında yükselmek istiyorsunuz ve bu kelimeyi aratarak sizin sitenize ulaşabilirse insanlar gerçekten kazanç sağlayacağınıza ve faydalı olacağına inanıyorsunuz. İnternette araştırdınız ve “İstediğiniz anahtar kelimede hemen yükselin” gibi sloganlarla sizi karşılayan, kendisini SEO firması olarak tanıtan firmalara denk geldiniz. İletişimden durumu yazıyorsunuz yada telefon bilgilerinden firmayı arıyorsunuz; kelimeyi söylüyorsunuz onlar da uygun bir fiyat söylüyor ve size garanti vererek işe koyuluyorlar. Sonuç mu? Tabi ki başarısızlık ve zarar. Arama motorlarında öyle kelimeler vardır ki o kelimelerde yükselmeniz imkansız olmasa da çok yüksek maliyetler ve yıllarca süren çaba gerektirmektedir. Bu yüzden nette bulacağınız her SEO firmasıyla çalışmayınız. %90’ı umut tacirliğinden başka bir şey yapmaz. Söylersiniz durumu henüz analizini dahi yapmadan o kelimede size ilk sayfada ya da ilk sırada çıkma sözü verir ve hem paranızı alır, hem de sitenizi daha kötü durumlara getirerek ziyaretçi sayınızda büyük düşüşlere, haliyle de kazancınızda düşüklüğe sebep olur.

Devamını oku...
 

mail2Toplu E-Posta ve Kısa Mesaj Sistemleri

Günümüz ticaretinde müşteri sürekliliği önemlidir. Müşteri sürekliliğini sağlamak için öncelikli adım müşteriyi memnun etmektir. Peki müşterinin memnun olması yeterli midir? Tabi ki hayır. Müşteri sizden bir ürün veya hizmet satın almış olabilir. Ama sonrasında başka bir ürün alacakken sizi unutabilir. Bunun sebebi aradan zaman geçmesi olabilir ya da o ürünün sizde olmayacağını düşünmesi, uygun fiyatlı olmayacağını düşünmesi olabilir.

Devamını oku...
 

marka1

Marka Bilinirliğini Artırmaya Yönelik Reklam Çalışmaları

Bir Marka sahibisiniz. Yeterince tanıttınız, yüksek maliyetler ödediniz ve artık markanız tanınıyor. Ya da siz öyle biliyor ve düşünüyorsunuz. Bir markanın insanların aklına kazınması için, yoğun bir çalışma yapmak ve nereye baksa onu görecek duruma getirmek gerekiyor.

 

Bir A markası var, bir sabah televizyonu açıyorsunuz onunla ilgili bir reklam, dışarı çıkıyorsunuz reklam panolarında o marka ve reklamı,  gazetelerde, dergilerde ve internet gibi birçok alanda gördüğünüz o marka kafanızda yer etmeye başlıyor. Bir gün markete gidiyorsunuz ve birçok markada aradığınız ürün var. B markası, C markası derken kararsız kaldığınız anda aklınıza kazınan A markasını görüyorsunuz. Size yabancı gelmiyor, adeta sizden biri gibi ve güvenle o ürünü alıyorsunuz. Sonra eve gelip o ürünü kullandınız ve memnun kaldınız. Kendinize başka bir marka deneyeyim diye macera aramıyorsunuz. O markaya devam ediyorsunuz ve çevrenizdekilere de tavsiye ediyorsunuz. Marka bilinirliğiniz bu sefer doğal reklam diye de tabir ettiğimiz tavsiyeler sayesinde devam ediyor.  Tebrikler amacınıza ulaştınız.

Devamını oku...
 

Sosyal Medya Danışmanlığı

social-media-advertisingSosyal medyanın İnternet Reklamcılığındaki payı büyük olup, gün geçtikçe de hızla artmaktadır. Çünkü artık insanlar kendilerini oyalayan ve tanıdıklarıyla vakit geçirebildiği siteleri tercih etmeye başlamışlardır.

Sosyal Medya denince ilk aklımıza gelenler, doğal olarak kullanıcı sayısı ülkemizde de, dünya üzerinde de oldukça fazla olan Facebook, Twitter, Google+ platformları olmaktadır. Bu sosyal platformlarda insanlar çok fazla zaman harcarlar. Etrafınızdaki insanların birçoğunun bu tarz platformlarda hesapları bulunur veya çalışanlarınızı ufacık iş aralarında dahi facebook’ta ya da twitter’da  gezinirken görebilirsiniz. Bu çok doğaldır. Çünkü bahsettiğimiz bu siteler gerçekten ilgi çeker ve insanları kendilerine bağlarlar. Haliyle de insanların bu kadar çok vakit geçirdiği bir sitede, sağda, solda hiç farketmez biz de buradayız mesajı vermek doğru bir yol olacaktır. Burada da önemli olan nokta, sizin için çok fazla getirisi olmayacağını düşündüğünüz insanlara sesinizi duyurmak için yüksek maliyetli çabaların karşılığını boşa çıkartmak yerine, sizin için getirileri olacak  insanlara minimum düzeyde maliyetlerle ulaşmak yararınıza olacaktır.

Devamını oku...
 

Sayfa 1 / 2

<< Başlangıç < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>