E-Ticaret | Seostim.Com

E-Ticaret Nedir?

kadin eticaret tecrubesi

E-Ticaret Kelime anlamı olarak ticaretin elektronik versiyonudur. E-Ticaret, son yıllarda hızla büyümekte olan pastaya sahip ve çok büyük firmaların dahi bu pastalardan dilimlerini almaları için ciddi yoğun çalışmalar verdiği bir sektördür. Bu sektörde ürün veya hizmet satarak ciddi boyutlarda kazanç elde etmek mümkündür. Bu kazançlar ürün ve hizmet fiyatlarınızdaki uygunluk, size ulaşabilen müşteri potansiyelinin fazlalığı ile paralel oranda artış göstermektedir. Pazarlama çok önemlidir. Gündelik ticaretten farklı olarak hiç görmediğiniz insanları sitenizdeki bilgiler ve sunumlar aracılığıyla ikna ederek ürün veya hizmet satarsınız ve karşılığında kazanç sağlarsınız. Bu konuda da size yardımcı olan ve bu işte uzman olan bir ekibin size danışmanlık yapması gerekmektedir.

Devamını oku...
 

E-Ticaret Kazancı Nasıl Artırılır?

Gündelik ticarette olduğu gibi E-Ticaret diye tabir ettiğimiz internet üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilen ticaret yönteminde de reklam çok önemlidir. Müşterileriniz sizi reklamlar sayesinde bulur. Unutulmamalıdır ki reklam olmadan sizin yaptığınız işi sadece siz bilirsiniz. Bu yüzden yaptığınız kampanyaların, fiyat uygunluğunun hiçbir değeri yoktur. E-ticarette reklamın amacı müşteriniz olma potansiyeli yüksek olan internet kullanıcılarını sitenize çekmektedir. Bunun için birçok yöntem vardır. En çok kullanılanları Seo (Arama Motoru Optimizasyonu), Arama motoru reklamcılığı (Örneğin: Google Adwords), Banner reklamlar, (Ziyareti çok olan sitelerde firmanızı ya da sattığınız bir ürün veya hizmeti gösteren, insanlar tıklandığında sitenize yönlendiren grafik ve animasyon içeren bant şeklinde bir görsel), Tv Reklamları, Gazete Reklamları, E-Posta Reklamları, Sms Reklamlar ve Adclick diye tabir ettiğimiz tık başı ücreti olan reklamlardır. Reklamları iyi ya da kötü olarak sınıflandırmak mümkün değildir. İhtiyaca göre hepsi kullanılabilir. Önemli olan ödediğiniz reklam maliyetine karşılık size olan getirisidir. Uygun olanı sitenize ve müşteri potansiyelinizin nerede daha çok olduğuyla alakalıdır.

Devamını oku...
 

E-Ticaret Danışmanlığı

eticaret3

E-Ticaret’te en önemli noktalardan biri hedef kitleniz tarafından sitenizin ziyaret edilmesi, ürün ve hizmet sunumunuzu ziyaretçilere yapmış olmak ve satın almalarını sağlayarak bu ziyaretleri maddi kazanca dönüştürmenizdir. Hedef Kitleyle alakasız ziyaretçilerin doluştuğu e-ticaret sitelerini henüz otomobilin bulunmadığı bir bölgede açılmış benzinliğe benzetmek mümkündür. E-Ticaret sitesine bir çok yerden müşteri olma potansiyeli yüksek ziyaretçiler çekme olanağımız vardır. Ama bunlardan en önemlisi arama motorları diye adlandırdığımız, Google, Yandex, Yahoo vb sitelerdir. Bunlar neden önemlidir bir örnekle açıklayalım;

Devamını oku...