seo

Seo Nedir?

Seo kelime anlamı olarak “Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu)” deyiminin baş harflerinden oluşmaktadır. 

Günümüzde seo denince akla gelen ise; Arama Motorlarında sitelerinize daha çok ziyaretçi çekmek ya da belirli kelime aramalarında üst sıralarda çıkmak için kullanılan yöntemler topluluğudur. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve insanların artık internette aradıklarını bulmakta zorlandıkları bu dönemde arama motorlarının da önemi oldukça artmıştır. Bilinen yüzlerce arama motoru mevcuttur. Ama arama motorlarında kullanıcı dostluğu önemli olduğu için, kullanıcısına kim daha iyi hizmet ederse (aradığı sonucu daha kolay ve hızlı bulmasına yardımcı olursa) o arama motoruna rağbet artmaktadır. Dünyada arama motorlarının kullanım oranları araştırıldığında 2012 yılının ilk yarısı için sonuçlar aşağıdaki gibidir;
Google: %91,8
Bing: %3,41
Yahoo: 3,26
Yandex: %0,37
Ask: %0,32

 SEO Nedir?

Kurumsal SEO


Buna göre Google çok açık bir farkla öndedir. Türkiye’de ise bir araştırmada Google’ın kullanım oranı %99,02 olduğu sonucuna varılmıştır. Bu yüzden seo çalışmalarında genelde Google kriterleri göz önüne alınarak çalışma yapılır. Doğrusu da budur. İnsanlar artık bir şey aradığında site isimleri ezberlemektense aradığı şeyin ismini Google’a yazarak onun bulunduğu siteye gitmeyi tercih ediyor. İnternet kullanıcılarının eğilimi bu yöndedir.

Profesyonel SEO


Bu yüzden de Seo çok önemli bir yere sahip olmakla birlikte profesyonel kişilerce ve kurumlarca yapıldığında rakiplerinizin bir adım önünde olmanızı sağlayacak, bununla birlikte kazancınızı artırma olanağına sahip olacaksınız.


Profesyonel Seo ekibine sahip, uzman kadrosuyla Seo alanında hizmet veren Seostim ile siteniz için bir iyilik yapmak ve avantajlı konuma geçmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. SEO Analizi