Web Sitesi Nedir?

web-tasarim

Web, İngilizcede bulunan, web sözcüğünden gelmektedir. Kelime, anlamsal olarak; örümcek ağı, dokuma, bağlantı levhası gibi anlamları ifade etmektedir. İnternetin icadıyla beraber içinde barındırmış olduğu anlamlarla birlikte bu kelime tüm dünyaya yayılmış oldu. World- Wide- Web (kısacası WWW veyahut web), birbiriyle bağlantılı, İnternet üzerinde çalışan ve "www" ile başlayan adreslerdeki sayfaların görüntülenmesini sağlayan bir servis olarak adlandırılmaktadır.

İnternet ve web aynı anlamı taşıyan terimler olarak algılanmamalıdır. Zira web yalnızca internet eksenli kullanılabilinen bir servistir.
Web sitesi, İnternet üzerinden yazılar, grafikler, resimler, ses veya hareketli görüntülerden müteşekkil dokümanları internet kullanıcısı olan diğer bilgisayarlara iletir. Web sitesi tabi ki bundan ibaret değildir bu hizmetin sunulması noktasında birçok yazılımsal araçla bu olgu desteklenmektedir. Fakat kullanıcılar için görülebilen kısım buzdağının sadece görülen kısmından ibarettir.

web-tasarim

Web sitesi nedir? Sorusunu cevaplamak için şöyle bir somutlamalar da yapıla bilinir; insanların bilgi- kültür- fikir ve projelerini veyahut paylaşmak istediği herhangi “bir şeyi” istemci-sunucu etkileşimi içerisinde ortaya koyan bir yapı arz eder. Bir web sitesinin meydana gelişi şu üç aşamadan geçmektedir. Web sayfasının hazırlanışı, sunuluşu ve sayfanın görüntülenmesidir.

Web sitesinin kuramsal yapısını bir tarafa bırakacak olursak, web sitesi yenidünya düzeniyle birlikte, belki geniş bir kavram olacak ama her türlü ihtiyacına bir karşılık bulabileceği tüm dünyaya veyahut söyle diyelim aradığı dünyaya açıldığı penceredir. Web sitesiyle bir insan en çok arzu ettiği ve varoluşunun bir gerekliliği olan sesini duyurmak ve başkasını duymak gibi hem kişisel hem kurumsal bazda faaliyet gösterdiği sanal meydanlardır.

İster kurumsal olsun ister kişisel, yenidünya düzeni entegrasyonunu tam olarak sağlamak istiyorsanız, İnternetin, dolayısıyla bir web sitesinin bu yeni düzeninde ne kadar etkin bir güç olduğunun kesinlikle göz ardı etmemenizi tavsiye etmekteyiz.

Profesyonel Web Tasarım ekibine sahip, uzman kadrosuyla Web Tasarım alanında hizmet veren SEOstim ile kurumsal kimliğinizi güçlendirmek ve avantajlı konuma geçmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Web Tasarım