Web Tasarım Çeşitleri

web-tasarimi-bizim-isimiz

Web sitesinin ne olduğuyla ilgili kuramsal bilgileri bir önceki Web Sitesi Nedir? adlı makalemizde bahsetmiştik. Bu makalemizde ise sizlere web tasarımında estetik ve işlevsel olarak mühim bir nokta olan web tasarım çeşitlerinden ilgili bilgi vermeye çalışacağız.


Web tasarım çeşitlerini sıralayacak olursak, kurumsal web siteleri, kişisel web siteleri, sektörel web siteleri, sosyal ve tüzel olarak Web Tasarım çeşitleri bulunmaktadır. Bir başka deyişle web tasarım çeşitleri; Animasyon Flash ( ActionScript), Html, Asp, Aspx, Php, Xml, , Xhtml, JavaScript, Jquery, Ajax, Css gibi farklı fonksiyonlar taşıyan uygulamalarda kullanılan web tasarım çeşitlerini oluşturan programlardır.


Web Tasarım çeşitleri işletme veya kişinin ihtiyaç ve arzuları doğrultusunda, amaca uygun olarak belirlenir. İster bireysel olsun, ister kurumsal, amaç maddi imkânlar, pazarlanacak veya sunulacak şeylerin özellikleri vs. göz önünde bulundurularak en uygun tasarım seçilir.
Bu ilk adımdan sonra web tasarımı için şu teknik aşamalara geçilir;web-tasarim

Photoshop programıyla web sayfası ara yüz oluşturma
Elde edilen web sitesi tasarımı Dreamweaver aracılığıyla web sitesine dönüştürme
HTML kodlarını ve CSS yapısı üzerine çalışmalar
Flash ve Swish programı ile hareketli menüler, flash bannerlar, flash slayt animasyonlar oluşturma
Hosting ve Domain İşlemleri
FTP ve Site yayını
Arama motorlarına kayıt ve optimize işlemleri - SEO -İşiniz ve amacınız her ne olursa olsun, yeni insanlara ulaşmak, ticaret yapmak, dünya ile iletişime geçmek adına, gün geçtikçe baş döndürücü bir hızla büyüyen ve yeni bir âlem olarak görülen internet âlemine bir an önce girmek, bu sanal dünyada yerinizi almak için elinizi çabuk tutmalısınız. Zira reel dünyada geçerli olan “erken kalkan çok yol alır” düstur rekabetin her geçen gün daha da çok kızıştığı sanal âlemde için de geçerlidir. Bir an önce İnternette âleminde yerinizi almak, internet rekabeti açısından çok büyük önem taşımaktadır. Bizim size tavsiyemiz hiç vakit kaybetmeden kendinize uygun web tasarımını seçmek ve işe biran önce koyulmaktır.

Profesyonel Web Tasarım ekibine sahip, uzman kadrosuyla Web Tasarım alanında hizmet veren SEOstim ile kurumsal kimliğinizi güçlendirmek ve avantajlı konuma geçmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Web Tasarım